Thursday, 13/5/2021 UTC+2
Biznes Music
Biznes Music

„Ziemia niczyja” Harolda Pintera z genialną rolą Iana McKellena oraz Patricka Stewarta ponownie 20 kwietnia 2017 w Multikinie!

„Ziemia niczyja” Harolda Pintera z genialną rolą Iana McKellena oraz Patricka Stewarta ponownie 20 kwietnia 2017 w Multikinie!

annunci incontri scafati British Council i Multikino zapraszają na spektakl „Ziemia niczyja” z Ianem McKellenem oraz Patrickiem Stewartem według http://pebama.cz/1447-dtcz81955-opo Harolda Pintera. Przebojową komedie „Kochanicy Francuza” będzie można zobaczyć 20 kwietnia 2017 o godzinie 19.00 w wybranych kinach sieci Multikino w ramach cyklu „National Theatre Live w Multikinie”.

 

Drexel Heights Ian McKellen („Władca Pierścieni”, „X-men”, „Hobbit”) i  Patrick Stewart („Star Trek”, „X-men”) tym razem w klasycznej już komedii Harolda Pintera („Kochanica Francuza”), laureata literackiej Nagrody Nobla, przedstawiciela teatru absurdu. Ci dwaj legendarni brytyjscy aktorzy – jako pisarze Spooner i Hirst – spotykają się w jednym z londyńskich pubów i zaczynają pić. Hirst przekroczył już sześćdziesiątkę. to pisarz uznany i zamożny; ma sekretarza, doradcę finansowego i lokaja. Jest uzależniony od alkoholu i ludzi, którzy dla niego pracują, a równocześnie nim rządzą. Spooner też ma szósty krzyżyk na karku. Twierdzi, że jest poetą i należy do zespołu nowego pisma poetyckiego, że ma żonę, dwie córki i domek z ogródkiem. Po pewnym czasie panowie z pubu przenoszą się do znajdującej się nieopodal rezydencji Hirsta. Coraz bardziej pijani, opowiadają sobie coraz bardziej niewiarygodne historie. Zakończenie wieczoru komplikuje pojawienie się dwóch niepokojących i tajemniczych młodych ludzi (w tych rolach Owen Teale i Damien Molony).

 

Jak pisał Bolesław Taborski we wstępie do wydania dramatów Pintera: „Hirst i Spooner są więźniami swej pamięci, a może fantazji, ułudy, zmyśleń (…). Zostajemy więc z pytaniami: co jest prawdą, a co wymysłem i ułudą? Pinterlandia to kraj wielu pytań bez odpowiedzi. Jej twórca, jak wiemy z jego własnych wypowiedzi, nie ma gotowych formuł i wedle takich nie pisze. Wieloznaczność jest dla niego czymś naturalnym”.

 

Spektakl reżyseruje Sean Mathias („Piętno”). Przedstawienie powraca na scenę West Endu po olbrzymim sukcesie na Broadwayu. W tym roku spektakl otrzymał Evening Standard Theatre Award jako najlepsze wznowienie sezonu.

 

 

Czas trwania ok.: 150 minut

Spektakl dla widzów powyżej 12 roku życia.

Spektakl zobaczymy 20 kwietnia 2017 r. o godzinie 19:00 w Multikinie Arkady Wrocławskie

 

 

Bilety:

38 zł – normalny

32 zł – ulgowy (Studenci z ważną legitymacją, Seniorzy)

28 zł – bilet grupowy (dla grup zorganizowanych powyżej 15 os.)

25 zł – bilet szkolny (dla grup zorganizowanych powyżej 30 uczniów)

Zdjęcie profilowe Mariola
O autorze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dzięki temu już nie przeoczysz nowości.

Polub nas na FB