Thursday, 29/7/2021 UTC+2
Biznes Music
Biznes Music

Helios na Scenie – najlepsze spektakle na wielkim ekranie!

Helios na Scenie – najlepsze spektakle na wielkim ekranie!

http://doridori.es/?koldyn=viaje-organizado-a-irlanda&5c8=86 Helios Aleja Bielany i Helios Magnolia Park  zapraszają na nowy cykl: Helios na Scenie. Na ekranach obu kin Helios we Wrocławiu zaprezentowane zostaną najlepsze spektakle National Theatre  i Comédie-Française! Co dwa tygodnie, w poniedziałkowe popołudnia na Widzów czekać będą wielokrotnie nagradzane spektakle w gwiazdorskiej obsadzie w dwóch najbardziej cenionych teatrach Europy! Seans inaugurujący cykl odbędzie się już 24 kwietnia, o godzinie 18:30. Na ekranach kin Helios Widzowie będą mogli podziwiać spektakl „Amadeusz”.

 

http://saberatours.fr/?zorivnebi=site-de-rencontre-nrj-chat&e84=ac (Produkcja: Wielka Brytania [2016], Reżyseria: Michael Longhurst).

http://hdluce.com/?krakene=ragazzi-single-di-temptation-island-2017&4fe=2e  

Najbliższe seanse w kinach Helios:

  • 8 maja, godz. 18:30 – Ziemia niczyja
  • 22 maja, godz. 18:30 – Rosencrantz i Guildenstern nie żyją
  • 5 czerwca, godz. 18:30 – Opętanie
  • 19 czerwca, godz. 18:30 – Hedda Gabler
  • 10 lipca, godz. 18:30 – Piotruś Pan
  • 24 lipca, godz. 18:30 – Cyrano de Bergerac
  • 7 sierpnia, godz. 18:30 – Salome
  • 21 sierpnia, godz. 18:30 – Święta Joanna
  • 11 września, godz. 18:30 – Anioły w Ameryce część pierwsza
  • 25 września, godz. 18:30 – Anioły w Ameryce część druga

 

 

 

Royal National Theatre w Londynie jest kulturalną wizytówką Wielkiej Brytanii. Historia tej narodowej sceny Anglii sięga połowy XIX wieku, ale National Theatre w obecnym kształcie zaczął funkcjonować dopiero ponad sto lat później. Jako scena narodowa National Theatre ma w swoim repertuarze przede wszystkim klasykę rodzimą (zwłaszcza dzieła Shakespeare’a), a także obcą i dramaty współczesne. Do tej pory zespół przygotował ponad 800 premier. W jednym sezonie daje ponad tysiąc przedstawień dla ponad pół miliona widzów (nie licząc tych, którzy zasiadają w salach kinowych). Obecnie na deskach brytyjskiej sceny narodowej występuje zespół liczący 150 aktorów.

 

Comédie-Française bywa także nazywana czasem Domem Moliera, bo jej istnienie i tradycje sięgają czasów wielkiego dramatopisarza. Jest to również jeden z najbardziej prestiżowych teatrów na świecie. Komedia Francuska była pierwszym w Europie teatrem narodowym, czyli grającym przedstawienia w języku narodowym, a nie w językach oryginału. Stała się pierwowzorem takiej działalności artystycznej dla innych krajów, w których także zaczęły powstawać sceny narodowe. Pokazy spektakli w Polsce odbywają się pod honorowym patronatem Andrzeja Seweryna – długoletniego aktora Comédie-Française.

 

 

 

Szczegółowe informacje dotyczące najnowszego cyklu Helios na Scenie dostępne są pod adresem: www.helios.pl/nascenie. Już tej wiosny na ekranach kin w całej Polsce zaprezentowane zostaną najlepsze spektakle National Theatre i Comédie-Française!

 

Odkryj nowe oblicze teatru w kinach Helios!

Zdjęcie profilowe Mariola
O autorze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dzięki temu już nie przeoczysz nowości.

Polub nas na FB