Thursday, 13/5/2021 UTC+2
Biznes Music
Biznes Music

Praca od kulis OFC Anny Wyszkoni!

Praca od kulis OFC Anny Wyszkoni!

Hanting Wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do FanClubu Ani Wyszkoni, zapraszamy na stronę www.aniawyszkoni.pl/fanclub, tam znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

 

  1. preguntas para conocer mas a fondo a una mujer Dlaczego zdecydowałeś się/zdecydowaliście się założyć Fan Club? Był to Wasz pomysł, czy zespołu? Jak doszło do tego, że Wasz fan Club posiada autoryzację?

Założenie FanClubu Ani to był spontaniczny pomysł. Stwierdziłam, że skoro Ania rozpoczęła solową karierę, to fajnie byłoby gdyby miała swój FanClub. Podzieliłam się swoimi refleksjami ze znajomymi, jeżdżącymi na koncerty Ani. Wspólnie stwierdziliśmy, że w sumie czemu by nie spróbować? Umówiliśmy się z managementem na rozmowę, do której chętnie przyłączyła się Ania. Pamiętam, że było to w lutym 2010 r. w Bielsko Białej, po jednym z pierwszym solowych koncertów Ani. Od tego dnia przystąpiliśmy do rozmów, przemyśleń i pracy związanej z powstaniem FC. W kwietniu, w Dębicy pokazałam Ani i manaegmentowi projekt Regulaminu i Legitymacji. 1 maja 2010 r. Ania na swoim Blogu na stronie napisała, że powstał Jej Oficjalny FanClub. Tak oto już od prawie 4 lat sobie działamy.

 

 

http://ecoperiodismo.es/?rezkiyedviweniya=ganancias-para-solteros-2020&dae=78 2. Na jaki rodzaj działalności się zgodziliście i dlaczego (strona www/forum/facebook)? Od jakiego czasu funkcjonujecie w sieci?

Działamy przy oficjalnej stronie Ani www.aniawyszkoni.pl, gdzie mamy swój dział „FanClub”. Gdy rozpoczynaliśmy naszą przygodę, Facebook nie był jeszcze tak popularny, nie wszyscy posiadali tam konto, dlatego też Księga Gości na stronie wokalistki, była pierwszym miejscem naszych wirtualnych rozmów.

Profil na Facebooku założyliśmy w czerwcu 2010 r.

 

 

    3. Jak myślisz dlaczego zespołowi potrzebny jest fan club?

Uważam, że każdy artysta powinien mieć swój FC. Wiadomo, że jest mnóstwo fanów niezrzeszonych, ale oni często pojawiają się na krótką chwilę, zafascynowani koncertem, na którym akurat byli, czy piosenką, którą usłyszeli w radiu. Ludzie tworzący FanClub są bardziej oddani. Członek FC wypatruje najmniejszej nowości, gdy tylko może przyjeżdża na koncert, śledzi każdy krok artysty, głosuje, pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że swoją osobą reprezentuje artystę. Oczywiste jest też, że taka zintegrowana grupa zawsze zadziała skuteczniej niż każdy osobno. Poza tym wydaje mi się, że jeżeli FC ma fajny kontakt z artystą, taki jak np. my mamy z Anią, to zarówno na samym koncercie, jak i po nim wytwarza się specyficzny klimat, którego trudno opisać słowami. To taka niewidzialna więź. Ładujemy się wzajemnie, nakręcamy do działania, a wszystko to jest pełne uśmiechu i radości.

 

 

4. Co trzeba zrobić, aby móc stać się członkiem fanklubu?

Aby stać się Członkiem FC Ani trzeba pokazać, że jest się aktywnym i zainteresowanym przez dłuższy czas. Zarząd obserwuje czy osoba chętna do FC udziela się na stronie artystki, na Facebooku, czy głosuje, w jakikolwiek sposób wspiera, pomaga i czy dąży do poznania Członków FC.

 

 

    5. Jakie korzyści daje fanowi dołączenie do fanklubu?

Dołączenie do FC Ani umożliwia korzystanie z różnych przywilejów takich jak przebywanie przed barierkami podczas koncertu, tańsze bilety, spotkania z Anią, czasem wejście na imprezy zamknięte, uczestnictwo w zlotach, możliwość używania gadżetów FC, dostęp do materiałów prywatnych FC.  Niewątpliwym plusem, co myślę, że niemal każdy  z Członków FC by potwierdził, jest coraz bliższe poznawanie siebie wzajemnie. Rodzą się znajomości, czasem nawet przyjaźnie i coraz częściej spotykamy się także poza koncertami, jedno jest zawsze niezmienne, fakt, że zawsze towarzyszy nam muzyka Ani.

 

 

 7. Jak wygląda Wasza praca od kulis? Co należy do głównych zadań prezesów fan clubów? Opowiedzcie trochę o tym, co udało Wam się już zrealizować?

Lubię tworzyć, organizować, wymyślać, działać. Zawsze uważam, że jak coś robić to dobrze i tak, aby nikt po nas już nie musiał poprawiać. Gdy mam coś do zrobienia lub gdy po prostu wpada mi do głowy jakiś pomysł, potrafię przesiedzieć całą noc. Pasja do muzyki i sympatia do Ani sprawiają, że wszystko co robię, robię z wielką chęcią i uśmiechem. Trudno jest mi wymienić co robię, gdyż jest tego całkiem sporo. Wymienię może kilka: projektowanie gadżetów dla FC i do sklepiku Ani, zlot, organizacja kilku szalonych akcji urodzinowych, akcje pomocy dzieciom z Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Jaszkotlu, którego Ania jest ambasadorką, organizacje konkursów dla fanów, prowadzenie FB oraz działu FC przy Ani stronie, no i takie codzienne sprawy jak promocja artystki, czy zbieranie ekipy FC na koncert. Często także pomagam managementowi w drobnych sprawach, przy stronie, przy Facebooku, czy czasem podczas koncertu. Prowadzę kanał na YouTube, gdzie umieszczam wszystko co związane z Anią. Często są to materiały prywatne, dostępne tylko dla Członków FC. Każdego dnia sprawdzam czy nie pojawiły się jakieś nowe artykuły, nowe wywiady czy filmiki. Obecnie, gdy Internet jest tak powszechny, tych nowości jest całe mnóstwo i naprawdę nie jest łatwo być na bieżąco.

 

 

8. Fan Club uczestniczy przede wszystkim w koncertach swoich idoli. Możecie zdradzić jak wygląda podział obowiązków podczas imprez? Kto za co odpowiada? Czy osoby zrzeszone w fan clubie mogą liczyć na wejście przed barierki? Czy po koncercie organizujecie spotkanie z zespołem?

Na tydzień przed robię listę członków FC, którzy wybierają się na dany koncert, a następnie przekazuję ją do managementu. W dniu imprezy, przeważnie na pół godziny przed koncertem robimy zbiórkę w ustalonym miejscu, dzwonię wtedy po management, który wprowadza nas przed barierki. Bywa, że pomagam w sprzedaży gadżetów w sklepiku po koncercie. Staramy się, aby z koncertów były jakieś pamiątki, nagrania i zdjęcia, które później udostępniamy na Facebooku, czy w Księdze Gości na stronie Ani. Po koncertach często piszemy relacje koncertowe, dzieląc się odczuciami i spostrzeżeniami. Podczas imprez Członkowie FanClubu jak najbardziej mogą liczyć na wejście przed barierki, czy też na tańszy bilet. Jest to oczywiście możliwe dzięki uprzejmości managementu, który chętnie nam we wszystkim pomaga. Po każdym koncercie FC spotyka się z Anią, która zawsze chętnie i z uśmiechem poświęca nam czas. Warto zaznaczyć, że spotkanie nigdy nie trwa 5 minut, a znacznie dłużej.

 

  9. Czy podczas trwania Waszej kadencji udało się Wam zorganizować ognisko lub zlot fanów? (zarówno z zespołem jak i samymi fanami) Jak przebiegała organizacja takiego przedsięwzięcia?

Nasz FC miał do tej pory jeden zlot. Połączyliśmy go z urodzinami Ani i był dla Niej totalnym zaskoczeniem i niespodzianką. Organizacja przebiegła dość sprawnie, mimo, że praktycznie wszystko odbywało się telefonicznie. Do pomocy przyłączył się także management Ani.

 

 

10. Czy uważasz, że bycie prezesem fan Clubu pozwala na zdobycie doświadczenia, dzięki któremu w przyszłości możesz pracować jako menedżer muzyczny?

Pewnie, że tak ! Do odważnych świat należy i to od nas zależy ile czerpiemy z otoczenia. Jeśli ma się oczy szeroko otwarte, można się naprawdę wiele nauczyć, a jak wiadomo praktyka zawsze przynosi największe efekty. Poza tym, uważam, że jeżeli czegoś bardzo pragniemy, jeżeli działamy z zaangażowaniem i pasją, robimy coś na 100%, jesteśmy w stanie przenosić góry.

 

Zdjęcie profilowe Agata-BM
O autorze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dzięki temu już nie przeoczysz nowości.

Polub nas na FB